Kan ik met een koopwoning toegelaten worden tot de Wsnp?
Hebt u een koopwoning? Dit hoeft geen belemmering te zijn voor de toelating tot de Wsnp. Wel bekijken de hypotheekhouder (de bank) en de rechter-commissaris of de woning verkocht moet worden. Zij nemen dit besluit aan de start van de Wsnp.
Wsnp en een koopwoning
Aan de start van de Wsnp wordt bekeken wat er met uw koopwoning moet gebeuren. De rechter-commissaris vraagt de hypotheekhouder (de bank) of deze de woning wil verkopen. De hypotheekhouder mag dit als eerste beslissen omdat deze ‘recht van hypotheek’ heeft.
Beslist de hypotheekhouder om de woning niet te verkopen? Dan beslist de rechter-commissaris – dus niet de Wsnp-bewindvoerder of u zelf – wat er met de woning gebeurt. De rechter-commissaris besluit hierover op basis van onder andere het volgende:
- Heeft de woning overwaarde of onderwaarde?
- Heeft de woning hoge maandlasten?
- Hoe hoog zijn de huurlasten als uw woning is verkocht en u in een huurwoning gaat wonen?
- Kunt u de maandlasten van de woning betalen van uw netto-inkomen?
Wordt de woning niet verkocht tijdens de Wsnp en ontvangt u de schone lei? De hypotheekschuld valt niet onder de schone lei. Na de Wsnp blijft u dus gewoon de hypotheek afbetalen.